Mikropigmentasyon | 3D Kıl Tekniği Kaş | Kalıcı Makyaj | Microblading | Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon, Microblading, Dudak Renklendirmesi, Kalıcı Eyeliner pigmentasyonu hakkında en çok merak edilenler.

Siz de sorunuzu yazın sizin sorunuz da burada yer alsın!

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Nedir?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi Mikropigmentasyon sanatının dünyadaki Kalıcı Makyaj Kaş yapımındaki son nokta olan %100 Doğal Görünümlü tekniğidir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi öncesinde Altın Oran 1.618 Kaş ölçeklemesi ile yüzün morfolojisine göre her kişiye özel yüz yapısına ve yüzün şekline gidebilecek ve aynı zamanda kişinin mevcuttaki kaş kılları hesaba katılarak bir model tasarımı yapılır, kişinin onayına sunulur ve kişinin onayından sonra microblading işlemi yapılır.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş ile Mikropigmentasyon Arasındaki Fark Nedir?

Mikropigmentasyon Kalıcı Makyaj sanatının tekniğidir. Yapılan işlem genel olarak Mikropigmentasyon olarak ifade edilir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulamasının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması doğru pigmentler ve tecrübeli bir kişi tarafından yapılırsa kalıcılık süresi 1 ila 1.5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması doğallığa önem veren seçkin kişiler tarafından tercih edilir. Kaşı ile sorunu olan ( Kaş Seyrekliği, Asimetri Bozukluğu ya da Hiç kaşı olmama durumu) kişiler için uygundur.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Mevcuttaki Kaş Kıllarına Zarar Verir Mi? (Döker Mi?)

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması epidermal seviyede uygulanan hassasiyet gerektiren ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Uygulama doğru yapıldığı sürece mevcuttaki kaş kıllarının dökülmesi diye bir şey söz konusu değildir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması sonrası ilk 5 sudan muhafaza edilmesi gerekmektedir. 5 gün süre ile günde 2 kez çok az miktarda önerdiğimiz kremi masajlayarak uygulama yapılan kaş bölgesine sürülür bu süre içerisinde 28 gün sonra kontrol seansına gelinir bir ihtiyaç var ise tamamlama yapılır ve işlem sonlanır. Bunun dışında ekstra dikkat edilmesi gereken bir şey yoktur

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulamasında Kullanılacak Malzemeler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasında kullanılan pigmentler normal klasik Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon işlemlerinde kullanılan pigmentlerden daha yoğun ve pigment içeriği yüksek konsantre pigmentlerdir. Aksi halde cilt yüzeyinde tutuculuğu olmaz. Klasik Kalıcı Makyaj işleminde kullanılan boyalar ile (pigmentler ile) yapılması mümkün değildir. Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon boyaları cihaz kullanımı için üretilmiş daha akışkan sıvı pigment oldukları için yalnız cihazda kullanılabilir. Microblading işlemi manuel yapıldığı için Microblading’e özel üretilmiş pigmentler ile yapılması doğrudur. Ayrıca Microblading işleminde kullanılan iğneler nano 0.16mm – 0.18mm – 0.20 aralığında kıl kadar ince iğnelerdir, dolayısıyla gerçek kıllara benzer görüntüyü vermeyi sağlarlar.

 

Not: Uygulama kesinlikle tecrübeli Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kalıcı Makyaj belgesi olan kişiler tarafından yapılması uygundur.

Microblading, Kalıcı Makyaj, Mikropigmentasyon Regl (Mens) Döneminde Yapılmasında Bir Sakınca Varmıdır?

Bu dönemde vücut hassasiyeti arttığından dolayı işlem öncesi lokal olarak krem ile uyuşma sağlanmış olsa bile kişinin hassasiyetine ve ağrı eşiğine göre çok hafif bir batma hissi hissedebilir. Bunun dışında işlemin kalıcılık süresine etki eden bir durum oluşturmaz, yani genel olarak bir engeli yoktur.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Sonrasında Acı Hissedilir Mi?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş işlemi öncesinde bölgeye krem ile uyuşma sağlanır, işlem sırasında daha konforlu bir çalışma sunar, ağrı acı hissiyatı kişinin gelmiş olduğu gün itibari ile değişken olabilir. (Regl halindeyken gelmek gibi)

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulamasında Şişlik, Kızarıklık, Çok Koyu Bir Görüntü Olur Mu?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması doğru yapılmış olan profesyonel bir uygulamada ilk yapıldığı an itibari ile gerçek kıllardan ayırt edilemeyecek doğal ve naturel görünür. Kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak hafif kızarıklık oluşabilir 30-45 Dakika arasında cilt tamamen normale döner ve kızarıklık geçer. İşlem sonrası herhangi bir şişlik, yara, kabuklanma v.s olmaz.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Kaç Seans Yapılan Bir Uygulamadır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması genel olarak 1 seansta biter. 28 Gün sonra (Ücretsiz Olarak) kontrol seansı olur, cilt yapısına bağlı olarak ihtiyaç halinde ihtiyaç olan noktalarda tamamlama işlemi yapılır ve işlem sonlanmış olur.

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş Uygulaması Kaç Seans Yapılan Bir Uygulamadır?

Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulaması genel olarak 1 seansta biter. 28 Gün sonra (Ücretsiz Olarak) kontrol seansı olur, cilt yapısına bağlı olarak ihtiyaç halinde ihtiyaç olan noktalarda tamamlama işlemi yapılır ve işlem sonlanmış olur.

Sorunuz mu var ?

Sorularınızı bize gönderin cevaplayalım.