Mikropigmentasyon | 3D Kıl Tekniği Kaş | Kalıcı Makyaj | Microblading | Hakkımızda

Hakkımızda

 

1991 Yılında Kalıcı Makyaj & Medical Micropigmentation sanatı ile sektörde ilk başlangıcını yaparak o yıllarda mesleği yapan ilk yapan sayılı isimlerdendir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte 2000 li yıllarda profesyonel olarak sıradışı işlemler ile yara, yanık, kesik, vitiligo, meme başı pigmentasyonu gibi günümüz koşullarında bile tıbbi olarak çözümü pek mümkün olmayan rahatsızlıkların kamuflajı Türkiye ve Dünya’da mesleki anlamda ilklerden olmayı başarmıştır.  Kalıcı Makyaj Mikropigmentasyon sanatının anavatanı olan Almanya, Hollanda, Hong Kong, Kore ve Arap Ülkelerine bizzat kendisi giderek konu ile alakalı ARGE ve araştırmalar yapmıştır. Türkiye’de bir meslek olarak kabul edilmesi ile birlikte İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Kalıcı Makyaj Odası kurulması  mesleki olarak yasal yetkinliğini almıştır. Ayrıca  Estetisyenlik okulunu başarı ile tamamlamıştır. İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Kalıcı Makyaj Odasının aktif bir üyesidir Kalıcı Makyaj ve Mikropigmentasyon Sanatının Türkiye’de duyulmasına önemli ölçüde gerek sosyal medya gerek Tv programları aracılığı ile katkı sağlamıştır. Sayısız yüzlerce düzenlemiş olduğu bireysel seminerlerde bilgi ve tecrübesini aktarmış zaman içerisinde geliştirmiş olduğu teknikleri (MicroPoint, MicroShading, Saç Simülasyonu, TrikoPigmentasyon) gibi mesleki olarak ihtiyaç olan tekniklerin duyulmasına ve sektöre kazandırılmasına vesile olmuştur.
Estetiğin Temelini Oluşturan Altın Oran Kavramının gündem haline gelmesini sağlamış ve bununla birlikte Altın Oran Pergelini yapmış T.P.E (Türkiye Patent Enstitüsü) tarafından patentlenmiştir.
Hali hazırda kalıcı kaş yapımında son nokta olan Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasının yine Türkiye’de duyulmasına ve bilinmesine önemli ölçüde katkı sağlamıştır. Binlerce uygulama ve yüzlerce kişiye Microblading ile ilgili eğitimler vermiştir. Türkiye İstanbul Esnaf Odalar Birliği’nin ve IGDESO Güzellik Uzmanları Kalıcı Makyaj Odasının düzenlemiş olduğu ” İşletmeler Üstü Kalıcı Makyaj ve Pigmentasyon ” eğitimine bizzat eğitmen olarak davet edilmiş Trikopigmentasyon (Saç Simülasyonu) eğitimini vermiştir.
Uluslararası 1. Akdeniz P.M.U kongresinde yer almış ve Tüm Dünya’dan gelen uluslararası eğitmenlere Türkiye’nin Dünya’ya açılan markası EstBrows ile tanıştırmıştır ve yine Türkiye’de P.M.U Mikropigmentasyon pigment laboratuvarını kurarak Dünya’nın en kaliteli pigmentleri üretim tesisinin CEO su dur. Üretilen pigmentler Dünya’nın bir çok ülkesine ihraç edilmektedir. Kullanmış olduğumuz pigmentler üniversite ARGE araştırma merkez laboratuvarlarında dermatolojik olarak test edilmiş, ağır metal testlerinden geçmiş, mikrobiyal testleri yapılmış, alerjen testlerinden geçmiş ve daha bir çok testlerden geçerek insan sağlığı için uygunluğu raporlanmıştır ve ilgili bakanlıklara bildirimi yapılmıştır.
Hali Hazırda Bakırköy merkezimizde MikroPigmentasyon, Kalıcı Makyaj, TrikoPigmentasyon (Saç Simülasyonu), MicroBlading, Medikal Pigmentasyon işlemlerini yapmakta ve bireysel seminerleri devam etmektedir.
Saygılarımızla…
ESTBROWS INTERNATIONAL ACADEMY
Mikropigmentasyon & Trikopigmentasyon
CEO | Uzm. Mehmet Fatih Bozkurt